realizace / stavba

Územní středisko záchranné služby

Nový objekt územního střediska záchranné služby vznikl na základě nevyhovujících podmínek v původním sídle.

Cílem výstavby střediska bylo vybudování nového objektu, vytvoření moderního kompaktního zařízení, centra koordinujícího činnosti v celém regionu ÚSZS Ústí nad Labem a spolupracujícího v rámci EUROREGIONU ELBE-LABE s Německem.

Objekt slouží výhradně potřebám provozu Územního střediska záchranné služby a potřebám provozu lékařské služby první pomoci. Objekt je dvoupodlažní, nepodsklepený.

V 1. NP jsou umístěna stání vozů rychlé lékařské a zdravotní pomoci a dalších vozů, mycí box, skladové hospodářství a centrální šatny, WC a umývárny pro muže a ženy. Součástí 1. NP je technické zázemí objektu (strojovna vzduchotechniky, výměníková stanice, rozvodna elektro a dieselagregát)

V 2. NP jsou umístěny provozy dispečinku s technickým zázemím (server, nahrávací zařízení), pokoje pro výjezdové skupiny, služebny řidičů a nezbytné sociální zařízení. Součástí 2. NP jsou také veškeré administrativní provozy.


lokalita:Ústí nad Labem - Bukov
objednatel:Územní středisko záchranné služby
rok:2001
vedoucí zakázky:Ing.arch. Zdeněk Havlík
orientační náklady:65 mil. Kč
spolupráce:architektura - Ing.arch. Zdeněk Havlík, Ing. arch. Luboš Hruška (Atelier AP spol. s r.o.), stavební část - Vladislav Kašper (Atelier 107 spol. s r.o.), statika - ing. Hana Gattermayerová CSc (Atelier P.H.A), dopravní řešení - Ing. Karel Macák, zdravotechnika - MK CENTRUM s.r.o., vytápění - A&Z Topné systémy spol. s r.o., elektro - Ing. Jaroslav Ouřada, vzduchotechnika a klimatizace - Ing. Jan Basík